Hlavní stránka

Vítejte na stránkách Nakladatelství Josef Filip

Vítejte na stránkách Nakladatelství Josef Filip, zal. 1938. Naše knihy mapují především historii Brna a brněnského regionu.

Rodinná tradice, opírající se o vztah ke knize jako jednoho z nejlepších přátel člověka, přiměla v roce 1999 Ing. Vladimíra Filipa k obnovení nakladatelství založeného jeho otcem. Od té doby se na trhu objevují každý rok dvě až tři knihy jím vydávané.

Vážení zákazníci, omluvte prosím uzavření naší prodejny ve dnech 30. 7. - 10. 8. 2018 z důvodu dovolené. Děkujeme za pochopení.

Knihy a kalendáře je možné vyzvednout osobně v Brně na Orlí 14, poštovné v rámci ČR činí 90,-Kč, při nákupu nad 900,-Kč je poštovné zdarma. Viz kontakt.

 

Právě vyšla nová publikace

Račte pivečko nebo vínečko? díl IV.

 

 

V edici Staré pohlednice se čtenáři seznamují s minulostí městských částí Brna, včetně okolních obcí, zobrazených na dobových pohlednicích. Ukázky z jednotlivých knih Brno Staré pohlednice Vás seznámí s historií některých brněnských ulic, zavedou Vás na známá místa a přece Vás překvapí zajímavými historickými pohledy. Edice obsahuje 20 dílů, kterou jsou k dispozici jednotlivě a nebo v pevné vazbě po pěti dílech. Dále do této edice patří i titul Pozdrav z Brna.

V edici Bruna Aeterna najdete titul Zmizelý svět brněnských kaváren, Zájezdní hostince a hotely a Brno 1939-1945 Roky nesvobody díl I., II. a III.

V edici Město - lidé - události najdete zajímavé osobnosti, události, nejstarší brněnské fotografie.

Edice Mundus Nummorum se zabývá numismatikou (notafilií) se záměrem poskytnout cenné informace odborníkům a přiblížit tento obor širší veřejnosti. Ke knize Papírové peníze 1759 - 1918 jsou připojeny ukázky nejstarších bankovek, falzifikátů, nouzových bankovek a návrhů na první československé papírové peníze a příklady kupní hodnoty peněz v době napoleonských válek, v revolučním roce 1848 a na přelomu 19. a 20. století.

Edice Praga Aeterna představuje knihu Stará Praha jak ji viděl Zikmund Reach.

Více v odkazu Knihy...

 

Před objednáním si prosím přečtěte naše obchodní podmínky.

 

počítadlo.abz.cz

© 2018 Nakladatelství Josef Filip